Nový pohled na vzdělávání dětí 

18.10.2018

První seznámení veřejnosti s novým projektem, jehož tématem je nový pohled na výchovu a vzdělávání dětí. To, že děti jsou již sami o sobě úžasné bytosti, které učí nás, dospělé, to už mnozí z nás vědí. Ale dosud se mnoho lidí nezabývá myšlenkou na to, že děti nám ve škole ukazují vlastně tzv. programy svých rodičů. Tedy jde o to, že sledováním dětí ve škole můžeme pomoci jejich rodičům, a následně se toto promítne do života dětí. Prostě děti a rodiče jsou spojená nádoba, nelze je oddělit, lze jen společně hledat možnosti, jak nalézt harmonii. A tzv. "problémy" u dětí jsou jasným vodítkem, jak dál. Takže toto ve zkratce, na přednášce můžeme diskutovat, povím vám svůj příběh, jak to mám já s dětmi, o svém propojení s nimi, to, jak cítím, co je třeba řešit a jakým způsobem. Je to široké téma, zde se dotkneme alespoň jeho části, a otevřeme tím prostor pro další setkávání. 
Zamyslíme se společně, jak tedy vytvořit ve škole ten správný prostor pro vzdělávání dětí, jak s hranicemi... a další otázky již přijdou sami. 
Co problémové děti? ADHD, různé poruchy učení, pozornosti.... co s tím??
Jak tedy přistupovat k dětem? Co s jejich emocemi?
Proč alternativní škola? atd. atd. 
Přednášející: Mgr. Monika Alabastrová - žena, jejíž poslání jsou děti, celý život se věnovala dětem v různých podobách, ať už jako matka (3 syny), zakladatelka a předsedkyně rodinného centra, lektorka kurzů, pořadatelka příměstských táborů, učitelka, vychovatelka, ředitelka školy, asistentka pedagoga.... nyní se cítí jako průvodkyně dětí, která dokáže vytvořit ten správný prostor pro učení dětí, bezpečný prostor, láskyplný, a hlavně dokáže inspirovat další ... více až na přednášce..
Účast dospělých nejlépe i s dětmi, věk doporučen od 4 do 12 roků, lze vzít samozřejmě i mladší i starší děti. Drobné občerstvení pro všechny bude zajištěno. Děti budou důležité, i pro ně bude část programu...
Vstupné symbolické - 50,- Kč na rodinu.
Součástí setkání bude focení profesionální fotografkou za účelem propagace projektu (web, sociální sítě, média...), proto se předpokládá souhlas s focením zúčastněných. 
Předpokládaná doba akce je 1 hod, je možné, že diskuse se protáhne podle zájmu účastníků, je možné prodloužení setkání.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse.