Já rozhoduji o tom, že budu šťastná

21.12.2018

Dnes je slunovrat. Cítím v sobě velký klid a sílu. Naprosto odlišný pocit oproti

předcházejícím třem týdnům. Obrovský rozdíl. Až to nechápu, ale ano, chápu. Stalo se totiž něco zásadního. Došla jsem opět k dalšímu stupínku v mém životě a ten jsem překročila. Zase jsem o kousek - ne o kousek, ale o kus výš. 

Co mně k tomu vlastně pomohlo?

Před třemi týdny jsem nastoupila do nového zaměstnání - do školy. Zde jsem od začátku, jak už jsem psala dříve, procházela nesmírně těžkými emočními situacemi, které vyplývaly jak z mého zraněného vnitřního dítěte, tak ze stávající situace ve škole, především ale ve třídě, kde jsem asistentkou.

Život v atmosféře arogance, neúcty, agresivity, naprosté lhostejnosti, nerespektu. Moje vnitřní naladění je láskyplné, přijímající, snažící se vše proměnit v něco lepšího. Zde to prostě nešlo. Respektive nejde. Takto, jak je to postavené. Toto negativní prostředí mě neskutečně ničilo. A ničí. Včera jsem byla naprosto zoufalá, a nedokázala jsem si v sobě srovnat, co se to děje a proč se to děje. Vždy jsem měla tendence hledat v sobě, kde je u mě chyba, proč se takto cítím. 

A včera nastal obrat.

Když je mi hodně špatně, volávám někomu z mého okruhu kamarádů a kamarádek, kteří mi dokáží dokáží pomoci. Kdo mě napadne, toho požádám o pomoc. Včera to byl Gema. Nejdříve on mi něco k situaci řekl a pomohl mě energie uvolnit. A pak jsem mluvila s Andreou Homolovou. A zde se mi rozsvítilo. Skutečně. Najednou jasno.

Proč se nám dějí situace, kde je nám špatně? Teď už to bývá hodně o tom, zda si necháme líbit něco, co už nechceme. Jsou překročeny naše hranice. Takže vzniká otázka: Chci zde pracovat? Chci trpět? Pořád dokola? Nebo se 

K O N E Č N Ě postavím za sebe a řeknu DOST?? V takovýhle podmínkách nebudu.

Já takhle dřív neuvažovala. Pro mě to bylo hodně rychlé, abych po 3 týdnech končila v zaměstnání. Ono se to neslučuje s mou povahou vydržet a zvládnout, že to přece dám. Ale takhle tedy už ne. Takže rozhodnutí padlo, na začátku ledna proběhne jednání o situaci s vedením školy i se školní psycholožkou, které jsem řekla, jak si představuji situaci řešit a co pro změnu klimatu ve třídě chci já sama udělat. Jestli mi vyjdou vstříc a umožní mi konat dle mého srdce a mé duše, zůstanu. Když ne, odcházím. Takto jsem se za sebe ještě nikdy nepostavila. Nikdy jsem ještě nesdělovala svoje pocity a názory v podobné situaci. 

A co je ještě důležitější, při tomto rozhodnutí mně přišla druhá myšlenka - můj vztah s mužem. Ano, zde také nežiji, co bych si představovala. Také čekám, že to bude lepší, že bude naplněna moje potřeba skutečného partnerského vztahu. Ale ono se tak neděje. Takže dost. STOP. Tento vztah se právě teď rozhoduji také ukončit.

Ano, vím, že tímto okamžikem jsem sama sebou. Vím, že teď ke mně může přijít práce, kde se budu plně realizovat a budu přitom šťastná a přinesu lidem okolo mě co nejvíce. A že ke mně může přijít muž, který mi bude skutečnou oporou, tak jak to potřebuji. Vím, že to může být i tento partner, ale i někdo úplně jiný.

A vlastně si uvědomuji - je to jen hra - jak to bude, je vlastně úplně jedno. Ale důležité je, že teď už stojím na prvním místě JÁ, že jsem pouze tam, kde mě to skutečně těší a naplňuje. To je ten nejkrásnější dárek, který jsem si mohla dát. A takový dárek přeji i vám. Ne ty balíčky, které s největší pravděpodobností najdete pod stromečkem, ale skutečný pocit, že jste to vy, kdo si zasloužíte ten nejlepší život, že nemusíte ani vy, ani já být v situacích, vztazích, zaměstnáních atd., kde nejste spokojeni. Už ne. A je čas udělat rozhodnutí co nejdřív. Teď. Je Slunovrat, obrovská energie podpory. Rozlučme se s tím starým, co nefunguje, a pojďme vstříc tomu novému, lepšímu, lásce, hojnosti, štěstí.... Já teda jdu, a snad vás půjde co nejvíc se mnou. Protože tím, že se za sebe postavíme, měníme svět. Jen když my budeme ŠTASTNÍ, budou moci být šťastní i ti okolo nás.

Takže hledejme, a hlavně konejme. Držím pěsti. Sobě i vám. Dopisuji tento článek, vytahuji tvrdý papír, pastelky a fixy a jdu vytvářet jantru neboli jdu si namalovat a popsat, jak si představuji svou práci, svého partnera, svůj život... Dnes je k tomu ideální příležitost. Já jsem tvůrcem svého života.