Jo, proč to nezkusit?

17.10.2019

Jo, proč ne? Před několika týdny dal Vojta na FB příspěvek, ve kterém vychválil kruz léčivého čchi - kungu, takový spec. druh - Pangu Shengong. Že byl na tom kurzu a byl nadšený. A já,protože energie v těle cítím velice dobře a pořád jsem hledala nějaké cvičení či -kung v Praze a pořád nic nemohla najít. A prý se to tady naučím a už můžu cvičit doma. A to bylo přesně to, co jsem hledala. Abych mohla cvičit doma a nemusela nikam chodit. Něco jednoduchého. Tak jsem se tam přihlásila. A včera večer tam šla.

Tedy bylo nás tam fakt hodně. Lektor a cvičitel měl prý nedávno video s Jardou Duškem, takže když se zeptal, kdo to video viděl, tak asi 15 lidí zvedlo ruce. Já ne. No, jelikož jde vážně o úžasnou metodu léčení, tak to asi hodně lidí zaujalo. Mě zaujala jednoduchost a možnost pracovat s energiemi doma. Tedy, měla jsem jeden takový svůj důvod hlavní. A to je práce se svou sexuální energií. Což je vlastně pořád to samé. Takže jsem na přednášce.

Pan Jisl je úžasný, krásně vypráví jak o vzniku metody, tak o svém životě, kam začlenil toto cvičení, svoje zkušenosti, zkušenosti kamarádů i rodiny. Energie v místnosti byla úžasná a všechny nás pohltila. A nakonec jsme šli cvičit. Celé cvičení trvá - tedy jedna část - 20 min. Tato část se může cvičit buď jen jednou nebo dvakrát nebo třikrát. je to na každém. A byla to síla. Musím říct, že jsem celá vibrovala už tam, na místě. A ta jednoduchost je fantastická. Ale pan Jisla upozornil na dvě podle mě důležité věci - nikdo z nás nemůže učit cvičení nikoho jiného - to lze až po zasvěcení mistrem a to může být za hodně dlouho a za druhé, je opravdu důležité cvičit každý den. Může se cvičit kdekoli, protože pohyby rukama se dají dělat tak trošku nenápadně :-).

No, já tedy včera byla naprosto plná energie. Tak hned dnes ráno, jak jsem si zacvičila svých dvacet jedna Tibeťanů, pár protahovacích cviků a dala studenou sprchu, tak jsem se vrhla aspoň na jedno kolečko cvičení. A super, opět neskutečná energie. Prý když se bude cvičit, nebudeme přes den ospalí, budeme méně potřebovat spát a mnoho dalších plusů samozřejmě. Teď dopíšu tento článek a za chvíli vyrazím k Džoudymu koupit si brožurku, kde je celá metoda popsaná. Snad tam ještě nějaká bude. Prý jsou hned pryč a nestíhají se vydávat. no paráda. A pak? pak si vyrazím někam do lesa a možná budu pokračovat ve cvičení v přírodě a koupání atd.... juuuuuu dnes bude zase krásný sluníčkový den. užijme si ho všichni co nejvíc...