Karel Gott

03.10.2019

Před chvilkou jsem odložila pletení, mimochodem dnes jsem se musela pochválit, protože jsem upletla snad 20 řad, což je na mě dost. Ne každý den takto dokážu u pletení vydržet. No, jelikož jsem do půl druhé byla na dlouhé a opět výživné masáži i terapii u Ashi, tak jsem potom po cestě šalinou jukla na FB - jako vždy.. no a vidím - všude Karel Gott. Tak jsem mrkla na net a zjistila, že včera v noci zemřel. Také jsem ho měla moc ráda, jako hodně z lidí na FB. Myslím, že byl opravdu hodně oblíbený. Ale proč teď píšu na toto téma? Víte - mně prostě překvapuje jedna věc. A to přístup ke smrti člověka tzv. duchovních lidí. Myslím lidí, kteří - aspoň to tak vypadá z jejich příspěvků - nějak vědí, že naše tělo je tady jen na opravdu malou chvíli, ale že duše je věčná, že nikdy neumřeme doopravdy, že pouze umírá naše fyzické tělo. A dnes tady všichni smutní, smajlíci uplakaní... Prosím vás, já to takto vůbec necítím. Vždyt on přešel právě teď na krásné místo, je doma. A to skutečně doma. Jeho krásná duše. Je třeba se radovat. Ano, byl skvělý člověk. Krásné písníčky zpíval. A ty si budeme pořád pouštět. Ale lidi, já nevím, necítím to tak jak většina z vás, alespoň tedy těch, co smutní na FB. A ke všemu mi tady tito lidé právě před chvílí posílají do messengeru, že všichni máme zapálit svíčku ve 20 hod - za Karla.

No promiňte, byl úžasný, ano, ale byl snad víc než nějaká neznámá babička, která zemřela ve stejný okamžik v některé malé vesničce? Ano, můžeme zapalovat svíčky za zemřelé, ale musíme si uvědomit, že ač byl Karel a spousta dalších slavných lidí skvělý, tak není o nic lepší než ostatní lidé. Všichni jsme na tom stejně. Všem nám patří láska, soucit... všichni si zaslouží to samé.

Proto se nepřipojuji k dnešnímu zapalování svíček. A v srdci se s Karlem raduji. Jsem s ním propojená, cítím obrovskou lásku a radost - z něj, stejně tak jako jsem propojená se svou zemřelou babičkou (no to už je 16 let), ale pořád se s ní v srdci raduji.

Všichni jsme děti Boha, všichni stejně.

Mám vás ráda... Karle, mám tě ráda...