Mega zážitek - voda je prostě nejlepší ....

10.10.2019

Nedá mi to, jsem už ospalá, ležím v posteli. Před chvílí jsem přijela z Kamenice, kde jsem byla poprvé v životě. Tedy fakt jsem netušila, že odtud jezdí autobus do Prahy jenom jednou za hodinu, respektive za hodinu a půl. No ale nevadí, zážitek, který jsem tam prožila stál i za ten gulášek s bramboráčkama, který jsem si pak za tu dobu čekání koupila v restauraci. A gulášek byl vážně výbornej. No, tak si říkám, jak ten život mám pestrý - oběd ve vaganské restauraci, večeře hovězí guláš ...hahaha.. No a co, že? 

Abych to vzala popořádku, víte, že vodu miluju, hlavně tedy víte o té studené, kterou neustále prezentuji na facebooku a díky této prezentaci už vím o hodně z vás, hlavně žen, ale i mužů, které inspiruji také k pomalému zvykání si na studenou vodu. To je úžasné. No, ale já miluju vodu vůbec. I teplou. vždyť skoro dvacet let se věnuji lektorování a výuce plavání, a't už na základní škole, tak v různých plaveckých klubech v Brně  a naposledy v mém plaveckém klubu v Blansku. 

No a už se dostávám k tomu, co už jsem taky na facebooku zmínila a vlastně to najdete i zde na webové stránce v sekci Co dělám. Ano, dokážu pracovat s lidmi, a't už to jsou děti, dospělí, těhotné ženy, miminka, muži, prostě kdokoli. Je to ve mně, není to o technice. Prostě vycítím potřebu každého tohoto človíčka, kdo se mnou je ve vodě, co potřebuje, co je třeba s ním udělat. Mám to už mockrát vyzkoušené. Zatím převážně na dětech, ale už přilétli i první vlaštovky  - dospělí. Dokážu vytvořit takový bezpečný prostor, kdy dochází k odbourávání mnoha bloků - a't jsou to strachy z vody, strachy z potopení, strachy či úzkosti, které třeba s vodou na první pohled nesouvisí. 

Taaaaaak, a už se dostávám k dnešnímu zážitku. Poprvé jsem si jako klienta, právě v Kamenici, vyzkoušela na vlastní kůži, co to dělá, když je jím manipulováno v bezpečném prostředí zkušeného "vodního léčitele", to jsem počeštila název pro člověka, který provádí tzv. aquahealing. Domluvila jsem si hodinu této terapie přímo u Darji Havelkové, u které si budu dělat za čtrnáct dní kurz Watsu I., což je právě metoda práce s člověkem ve vodě. A můžu říct, že to bylo naprosto úžasné. Ten pocit lehkosti, odevzdání, důvěry... je pravda, že nějakou dobu mi trvalo, než jsem se zcela uvolnila... jisté sevření v těle jsem měla, ale postupně to odeznívalo. Teda a pocit, když se mnou rychleji projela vodou, týýý jo, já byla úplně blažená.. no a když se mnou dělala tzv. vodní tanec, tzn. že u toho už se mnou projížděla Darja i pod vodou (což bylo předem domluvené, u začátečníků se to běžně nedělá, ale já jsem potápka :-)), to bylo teprve něco exkluzivního. prostě Paráda.paráda paráda. 

Takže, ode dneška vím z vlastního prožitku, že dělám jak léčivou práci, tak právi krásně relaxační, antistresovou, uvolnující pro páteř i klouby a našli bychom ještě mnoho kladů. Jsem nadšená a jdu spát. Dobrou noc.