Psaní mě baví

18.10.2019

Před chvílí jsem ucítila silný pocit uspokojení z psaní. Z psaní mého blogu. Jak mě to naplňuje. jak mně to baví. Přenášet svoje pocity, názory či myšlenky do písmenek, slov, vět.. a dávat tomu nějaký rámec. Je pro mě zajímavé pozorovat, jak jsem vedena, jakému tématu se právě věnovat, jak jsem přímo dostrčena k počítači a jsou mi položeny ruce na klávesnici. To prostě nedělám já, že bych se rozhodla, ale něco mě vede. A je super sledovat, jak se mi mění i témata i moje vědomí si zapisování. Zajímavý termín. Ano, Moje vědomí. Zapisuji teď. a tady. Zapisuji slovo Zapisuji... no. a vedle mě to žije... jsem v kavárně, hraje příjemná hudba a naproti mě sedí dvojice - mluví anglicky. Ona je anglicky mluvící on se učí... a já i když píšu, neubráním se abych neposlouchala. A protože angličtina je moje současné téma, poslouchám a rozumím.. nádhera. a koupila jsem si novou knížku v angličtině. Počkejte. mrknu se na název.. Atticus - The true about magic. - poems. Je zvláštní, je o lásce, je pěkná, je pěkně ilustrovaná, vlastně spíše doplněná fotografiemi... 

A od včerejška začalo další období mého života - a to období, kdy natáčím videa. Myslím, že to budou videa jak kratší, tak i delší, tematická. Včera jsem natočila video o mých ženských kruzích, které pořádám. a video, které dokumentuje plavání v rybníku v Kozojedech.. a už mi přišlo, co natočím dál. Jisté je, že se nechám vést, takže nic nevymýšlím, jen konám, co mi přichází. Nádhera.

No a včera jsem zažila jedno velké uvědomnění. Sice nevím, proč píšu do článku o mém psaní také něco o mém aha momentu, ale asi to sem patří. 

Jde o to, že včera jsem si prožila - nejen uvědomila hlavou - ale skutečně prožila do hloubky své duše uvědomnění, že vše pro mě nepěkné se mi děje jen pro očištění mé duše. tzn. že se opravdu už nemusím bát toho co přijde. Protože přijde vždy jen to, co mám zažít pro moje další dobro. Víte, já toto samozřejmě vím už moc dlouho. Ale to vědění v hlavě ještě nebylo schopné překonat moje hluboké vnitřní strachy z něčeho, co může přijít, z něčeho zlého. Víte, takové ty opravdu hluboké strachy. Spojuji si to s tím, co už jsem zažila. a že toho nebylo málo. Letos obzvlášť. To je na další článek. Takže ve mně byl podvědomý strach z něčeho obludného, co mě chce dostat, co mě chce zničit... A včera to zmizelo. Včera přišel silný hluboký vnitřní pocit, že vše je jen pro mě, pro mé dobro... Ale opravdu prožitý. víte, člověk píše a čte a myslí si,že to zná, že už to ví.. ale není to pravda. protože naše podvědomí nebo nevědomí nebo co vlastně žije jaksi jinak než naše vědomí a vytahuje nám ty staré strachy ze smrti, z čehokoli.. 

A teď si vzpomínám na včerejší film. Včerejšek jsem prožila zajímavě. Nejdřív výprava do Kozojed,. úžasný pobyt v lese, v krásné přírodě, meditace na zřícenině hradu Šembera, pak koupání v rybníku, prostě paráda. po příjezdu do Prahy jsme se domluvili se synem, že půjdeme do kina a já našla film Zloba. Viděla jsem na něj reklamu a zaujalo mě to. No tedy řeknu vám, byla to pecka, co se ve filmu dělo. přišlo mi to trošku jako imitace koncentráku - likvidace židů. no mnoho zla tam bylo.... emočně to bylo pro mě vpohodě až do okamžiku, kdy se jedna ta okřídlená bytost při boji zamotala do sítě a nemohla se hnout. Byla v pasti. a to mi tedy vyhodilo emoce totální bezmoci... a pak už jsem do konce brečela - ještě tam byly pro mě dvě silná místa - jak nechali bytosti z blat zavřít a vlastně je tam odsoudili k smrti (to mi připomělo plynovou komoru) a pak ještě jak Růžence zabili matku Zlobu. Prožila jsem si opravdu silné emoce bolesti, zrady, smutku.... 

A když to uzavřu - vše se dělo od včerejška. A já včera cvičila svoje celé cvičení Pan gu Shengong - či kung. a energie se rozproudily opravdu silně. Dnes jsem cvičila opět ráno a cítím neskutečnou sílu, dění, cítím jak se vše hýbe a mění.. cítím život, cítím energii do života.. 

A tak si tady v kavárně sedím a píšu. Dnes odjíždím se svými třemi syna do neděle někam do přírody, na turistiku. Všichni kluci rádi chodí. Takže vyrážíme. ještě nevím kam - no to je u mě normální - takže jakmile dopíšu tento článek, jdu hledat místo kam pojedeme a ubytování.

užívejte si, lidičkové milí... láska, radost, laskavost, upřímnost, pravda.... Bůh